• Milí rodičia, priatelia školy,

ešte neviete kam s Vašimi 2% z Vaších zaplatených daní?

Podporte našu EKOučebňu na školskom dvore - zefektívnime tak výchovno-vzdelávací proces aj na pobyte vonku.

Občianske združenie rodičov pri MŠ Smetanova MŠ Smetanova 11, 040 01 Košice

Číslo účtu: SK10 8330 0000 0023 0270 5902

Vyhlasenie2023.pdf

Zamestnanci MŠ tak už urobili, pridáte sa k nám?

Podarí sa nám to spolu?

Za každé Vaše 2% Vám Ď A K U J E M E

• Veľkonočné vajíčko

hlavnou témou posledného marcového týždňa od 25.marca budú blížiace sa sviatky Veľkej noci. V tomto týždni budeme tvoriť, maľovať, vyrábať všetko čo súvisí s Veľkou nocou. A samozrejme nebude chýbať ani naše tradičné ,,hľadanie veľkonočného vajíčka" . Deti budú 27.marca/streda/ dopoludnia plniť rozličné úlohy - matematické, športové, hádať hádanky..., ktoré ich dovedú až k ukrytému pokladu.

Za sladké prekvapenie v košíčku  Ď A K U J E M E    OZ pri MŠ Smetanova 11.

pri príležitosti sviatku nás učiteľov, sme sa rozhodli ukázať Vám opäť kúsok z našej práce.

Na pleciach našich pani učiteliek leží to najťažšie bremä,

keďže formujú to, čo je pre Vás najvzácnejšie.

Častokrát v tieni zabudnutia stoja,

no hlavne vďaka ním sem Vaše deti radi chodia.

Učiteľ je ten čo v sebe tú zázračnú silu má,

pretvoriť dušu dieťaťa a otvoriť mu brány poznania.

Preto príjmite naše pozvanie na milé popoludnie, osláviť tento sviatok spolu s nami, kedy nie súdiť od Vás našu prácu chceme, ale v skutočnosti ukázať Vám chceme, to majstrovské umenie - pritúliť, vysvetliť, zaujať.....otvorenou hodinou pre Vás milí rodičia a to:

20.3 /streda/  so začiatkom o 15:30hod. 5.trieda   Téma: Vesmír

21.3 /štvrtok/  so začiatkom o 15:30hod. 4.trieda   Téma: Zdravý životný štýl

25.3 /pondelok/ so začiatkom o 15:00 hod. 1.trieda  Téma: Z rozprávky do rozprávky

26.3 /utorok/ so začiatkom o 15:30hod. 3.trieda    Téma: Jar

27.3 /streda/ so začiatkom o 15:00hod.  2.trieda   Téma: Exotické zvieratá

Budete mať možnosť vidieť prácu učiteľky,  spôsob vyučovania detí a učenia sa detí v jednotlivých vzdelávacích  oblastiach.

Budete vidieť akým spôsobom sa uplatňujú všetky stratégie vyučovacieho procesu, aké metódy a formy práce využívajú p. učiteľky,  aby splnili ciele školského vzdelávacieho procesu.

Ako využívajú veľké množstvo učebných pomôcok, ako deti s pomôckami vedia pracovať. Ba dokonca ešte viac.

Uvidíte vaše deti v priamej interakcii pri učení sa v triede.

Uvidíte tím pedagogických zamestnancov ako jeden celok MŠ Smetanovej, ktorí v spolupráci s našimi nepedagogickými zamestnancami vytvárajú priaznivé, čisté, útulné a pozitívne prostredie pre Vaše deti.

Tešíme sa na Vás.

• Kníhviazačstvo

• V mesiaci marec plníme projekt ,,Čítame pre radosť" vďaka ktorému sme získali 500€ na nákup kníh do tried pre deti plniace povinné predprimárne vzdelávanie. V rámci tohto projektu plníme aktivity, a jednou z nich je aj priblížiť deťom našich predkov prostredníctvom vlastnej skúsenosti so základnými technikami tradičných remesiel - kníhviazač. Túto techniku nám priblíži skúsená lektorka, ktorá priblíži deťom(5-6ročné) túto techniku teoreticky ale aj prakticky a to 13.marca v našej škole.

Tajomstvo šťastia je radosť z diela vlastných rúk.“ R. W. Emerson

• Dobšinský v múzeu

• Marec mesiac knihy oslávia naši predškoláci (5 - 6ročné deti) aj podujatím ktoré si pre nich pripravilo Východoslovenské múzeum, v ktorom si pripomenú deti osobnosť Pavla Dobšinského, slovenského evanjelického kňaza, folkloristu a zberateľa ľudovej slovesnosti.

Podujatie priblíži atmosféru Dobšinského príbehov, ktoré sa odohrávajú v tajuplných zákutiach prírody a podzemia. Deti sa prostredníctvom dobrodružných a zábavných úloh “vžijú” do úloh putovných rozprávkových vandrovníkov, ktorí na svojej ceste za šťastím, poznaním a vyslobodením musia čeliť rôznym nástrahám.

Tešiť sa môžu na:

• dobrodružnú prehliadku expozícií Príroda Karpát a Nitky života
            • dramatizované čítanie rozprávky
            • tvorivý kútik

Kedy? V piatok 15.marca o 10:00 hod. vo Východoslovenskom múzeu.

Vstupné 2€ bude hradené OZ pri MŠ Smetanova 11 za čo

Ď A K U J E M E.

Aj vďaka Vaším 2% môžeme navštevovať takéto vzdelávacie podujatia s deťmi.

• Zápis do MŠ 2024/2025

• Oznámenie podmienok prijímania detí do Materskej školy Smetanova 11 pre školský rok 2024/2025

školka volá – Materská škola           https://cloud-1.edupage.org/cloud?z%3ARwKcAr2xkOKsLKJppqbtL3FF%2BxuB01X7WOM62TvJgIohI6qlNbQUAKBf8XPtLUXt

Zápis detí do Materskej školy,  Smetanova 11 pre školský rok 2024/2025 sa uskutoční v dňoch:

2.5.2024 /štvrtok/ od 08:00 do 11:30 hod.

3.5.2024 /piatok/ od 08:00 do 11:30 hod.

6.5.2024 /pondelok/ od 09:00 do 17:00 hod.

Budeme sa tešiť na stretnutie s budúcimi škôlkarmi v tieto dni.

Podmienky pre prijatie dieťaťa do materskej školy a spôsob podávania žiadostí zverejňujeme na budove školy, na webovej stránke školy v sekcii Zápis do MŠ kde nájdete aj tlačivo Žiadosti  alebo si ich môžete pozrieť kliknutím na nasledujúci odkaz: