• Zmena prevádzkového času

na základe usmernenia zriaďovateľa školy, v nadväznosti na uvoľnenie prijatých opatrení, sa čas prevádzky materskej školy ,,vracia" do pôvodného režimu spolu so zriadením „zberných tried“ ráno a popoludní odo dňa 04.04.2022/pondelok/.

Prevádzka školy bude od 06:30hod. do 17:00hod.

Zbernou triedou bude 4.trieda.

Viac informácii Vám poskytnú a so zmenami Vás oboznámia pani učiteľky jednotlivých tried.

• MAREC v Materskej škole

• 14.03 2022/pondelok/ od 09:00hod 3,4,5.trieda O NEPORIADNOM ŠMUDLOVI

Bezplatný interaktívny program environmentálneho vzdelávania zameraný na triedenie a znižovanie elektroodpadu – batérií po náročnom COVIDovom období POKRAČUJE. Deti zažijú zaujímavý príbeh s neporiadnym Šmudlom, pri ktorom sa naučia, ako správne naložiť s elektroodpadom.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15.03.2022/utorok/ 09:00hod. všetky triedy O ROZTÁPAJÚCOM SA SNEHULIAKOVI TOMÁŠOVI

Hudobno-dramatické dopoludnie s ujom Ľubom

21.03.2022/pondelok/ návšteva Knižnice mesta Košice- 4 trieda Ako vzniká rozprávka

22.03.2022/utorok/ návšteva Knižnice mesta Košice- 5.trieda Ako vzniká rozprávka

NE(PO)SLUŠNÁ LINDA -návšteva Bábkového divadlo v Košiciach

ZMENA TERMÍNU 29.03.2022 /streda/ 10:30 hod. 3,4,5 trieda

30.03.2022 /streda/ 10:30hod.  1,2 trieda

Bábkové divadlo v Košiciach ponúka premiéru novej inscenácie a naše deti sa zúčastnia tohto divadelného predstavenia na ktorom stretnú Lindu. Kto je Linda? Je to jedno veľmi zlé, neposedné a neposlušné dievčatko. Jej rodičia sú už zúfalí a nevedia si s ňou rady. Čo robí Linda? Pri stole vystrája, hádže jedlo okolo seba, bije deti v škôlke, nikoho nezdraví a nikomu neďakuje. To sa však môže zmeniť, keď stretne záhadnú bytosť, ktorá ju sprevádza každodennými situáciami. Linda zažíva dobrodružstvo, aj smutné aj veselé, aj nežné aj strašidelné. Diváci uvidia, či sa jej podarí zvíťaziť nad drzosťou a objaviť, aké kúzelné môže byť slušné správanie.

Všetky akcie sú hradené OZ pri MŠ Smetanova 11,za čo ĎAKUJEME.

• Zápis detí do ZŠ

prinášame Vám informáciu ohľadom zápisu detí do ZŠ, ktorý sa bude konať v čase

od 01.apríla do 30.apríla 2022.

Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

Zápisu do ZŠ sa zúčastnia aj rodičia s deťmi, u ktorých zvažujú pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania s tým, že o tejto skutočnosti informujú riaditeľstvo ZŠ pri zápise.

Miesto a čas zápisu na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole určí každý zriaďovateľ pre školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Riaditeľ základnej školy spolu s termínom zápisu zverejní aj podmienky prijímania detí na základné vzdelávanie v základnej škole.

Materiál k zápisu je zverejnený na stránke Ministerstva školstva https://www.minedu.sk/usmernenie-k-prijimaniu-deti-na-vzdelavanie-v-zakladnej-skole-na-skolsky-rok-20222023/