• Triedny aktív 09/22

• Vážení rodičia srdečne Vás pozývame na triedne aktívy ktoré sa uskutočnia :

06.septembra (utorok) so začiatkom o 16:00hod. 1.trieda

06.septembra (utorok) so začiatkom o 16:00hod. 3.trieda

07.septembra (streda) so začiatkom o 16:00 hod. 2.trieda

07.septembra (streda) so začiatkom o 16:00 hod. 4.trieda

08.septembra (streda) so začiatkom o 16:00hod. 5.trieda

Na tomto triednom aktíve sa dozviete všetky potrebné informácie o prevádzke a organizácii šk.roka 2022/2023.

Tešíme sa Vás.

• Školský rok 2022/2023

prinášame Vám informácie k nástupu do materskej školy  v šk.rok 2022/2023.

Začiatok: všetky deti 5.9.2022/pondelok/

Prevádzka školy: od 06:30 do 17:00 hod.

od 06:30 do 08:15hod. schádzanie detí (od 06:30 do 07:00hod.zberná trieda- 4.trieda )

od 07:00 do 08:15hod.  sú v prevádzke všetky triedy

o 08:15hod.(tento čas je hraničný, hlavný vchod sa uzamyká)

od 12:00 hod. je možné vyzdvihnúť dieťa ak je jeho pobyt len dopoludnia

od 15:00 je možné vyzdvihnúť dieťa s ukončením denného pobytu až do 16:00hod.na jeho triede po 16:00hod.sú všetky deti opäť v zbernej triede -  4.triede

Čo potrebuje dieťa pri nástupe do MŠ : Zoznam

Dôležité dokumenty k začiatku šk.roka: Zelena_otvorenym_skolam.pdf

Rozhodnutie_-_MSVVaS_SR_-_01.09.2022.pdf​​​​​​​ tu nájdete info aj k ospravedlňovanium detí

Adaptácia u novoprijatých detí, bude prebiehať po vzájomnej dohode zákonných zástupcov s triednou učiteľkou v 1.deň nástupu. T.z dieťa môže prichádzať do MŠ na 2 hod., 3.hod., a postupne na celý deň. Proces adaptácie je u každého dieťaťa individuálny a preto, bude potrebná vzájomná komunikácia s učiteľkami na triede. Adaptačný proces nie je povinný, dieťa môže v MŠ ostať aj celý deň od prvého dňa.

Podmienky vstupu do priestorov školy:

Nikto s príznakmi infekcie dýchacích ciest, ktoré by mohli zodpovedať známym príznakom ochorenia COVID-19 (neprimeraná únava, bolesť hlavy a tela, zvýšená telesná teplota, kožná vyrážka, nádcha, bolesť hrdla, strata čuchu a chuti, kašeľ, sťažené dýchanie, známky ochorenia tráviaceho traktu bolesť brucha, vracanie, hnačka), ako aj inej infekčnej choroby nesmie vstúpiť do priestorov školy a školského zariadenia. Pri výskyte týchto príznakov je potrebné telefonicky kontaktovať lekára.

Po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich dní ( víkendy a sviatky sa nepočítajú) rodič predkladá „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ dieťaťa.

Tlačivá k nástupu: všetky tlačivá obdržíte v MŠ, kvôli aktualizáciám ich nezverejňujeme.

Ako prebieha 1.deň v MŠ? 1.deň v MŠ

Čo všetko tu na Vaše dieťa čaká?

• nový kamarát či kamarátka
            • útulné, príjemné prostredie
            • veľa veľa hračiek, hier, aktivít
            • úsmev, láskavé objatie, pritúlanie v podaní pani učiteliek

Ako zvládnuť ranné odlúčenie sa od dieťaťka?

• v prvom rade neplačte pred dieťatkom, dieťa má potom pocit, že tým že od Vás odchádza Vám ubližuje
            • skráťte ranné lúčenie na minimum, lúčte sa s úsmevom
            • nezostávajte dlho v šatni, nepostávajte pred dverami
            • rozprávajte sa už vopred s dieťatkom o MŠ, doma aj po ceste, nepodávajte mu skreslené informácie
            • dôležité: nikdy neprerušte dochádzka kvôli plaču- na konci každého dňa Vám učiteľka podá informáciu, kľudne sa pýtajte. Verte či nie, každé dieťa svoje ťažkosti s adptáciou na zmenu prostredia, odlúčenie sa, prekoná, no u každého je to individuálne. Niekomu to trvá 2 dni, niekomu 2 týždne a niekomu aj 3 mesiace. Je však veľmi dôležité komunikovať s učiteľkami na triede a ťahať za jeden povraz.

Po odchode sa s ním rozprávajte o MŠ:

• rozhovor nech je smerovaný od Vás k dieťaťu POZITÍVNE, pýtajte sa vždy pozitívne: Ako ste sa hrali? Čo sa ti páčilo? Nevhodné otázky: Bolo ti smutno za mnou? Plakal si? Veľa si plakal? Kto ešte plakal? Neubližovali ti ostatné deti ?

Všetko spolu zvládneme.

Všetky dôležité informácie ohľadom prevádzky sa dozviete na triednych aktívoch, o ktorých Vás budeme včas informovať prostredníctvom edupage. Prístupové heslá (novoprijaté deti) na našu stránku Vám boli vygenerované automaticky prostredníctvom edupage a doručené do Vašich mailových schránok(25.8.2022), ktoré ste uviedli na žiadosti o prijatie Vášho dieťaťa do MŚ. Nezabudnite si potom stiahnuť mobilnú aplikáciu EDUPAGE, tak bude naša komunikácia rýchlejšia a efektívnejšia(postup MOBILNÁ EDUPAGE)

Mgr. Martina Demková - riaditeľka školy