• Hurá leto

• Vážení rodičia, priatelia školy,

čas pravidelne rok k roku pridáva, len krásne spomienky nám necháva. Pre niektorých sa už končí cesta do našej školy, a my sme radi, že jej súčasťou ste boli. V našich srdiečkach však navždy zostanete a veríme, že si na nás všetkých spomeniete.

Bol to rok náročný, priznám sa aj pre mňa, museli sme veľa vecí riešiť za pochodu, museli sme veľa noviniek prijať, spracovať, porozumieť, pochopiť, vydržať a necúvať. Povzbudiť sa navzájom, hľadať spôsoby a cesty ako sa dá, ako sa to musí dať.

Dovoľte mi aj touto cestou v závre školského roka poďakovať sa všetkým Vám:

• rodičom za každú jednu správu, telefonát, za každé vyrieknuté slovo, za Váš úsmev, pohľad, pozdrav, povzbudenie či osobné rozhovory so mnou,
            • učiteľkám, za tímovosť, podporu a ochotu prijímať nové výzvy, nové rozhodnutia s odhodlaním, za ich prístup k deťom, za všetko čo deti naučili a odovzdali im tak aj kúsok seba,
            • pani upratovačkám, ktoré celý rok či pršalo, snežilo, alebo teraz pod ťarchou horúčav, snažili sa zabezpečiť čo najbezinfekčnejšie prostredie deťom, nám aj Vám,
            • personálu školkej jedálne, ktorý vyváral, piekol samé zdravé dobroty a prekvapoval nás novými receptúrami,
            • pani hospodárke, za hŕbu čísel a papierov ktoré musela spracovať, za čas, ktorý častokrát aj po pracovnej dobe presedela so mnou, keď bolo potrebné prejsť cestou digitalizácie dokumentov a prijímaní nových rozhodnutí čí zmlúv, dodatkov.... .

Zdvíham teda aspoň virtuálne pohár s poďakovaním, za všetku Vašu námahu a trpezlivosť.

Prajem Vám zaslúžený oddych.

S úctou Mgr. Martina Demková - riaditeľka školy

• Dovidenia milá škôlka

• Na známosť sa všetkým dáva,

mimoriadna školská správa.

Tak ako už bolo spomínamé,

deň rozlúčky tu už máme.

20.júna /pondelok/ o 15:30hod. sa podľa počasia(buď v triede, alebo na šk.dvore) budú lúčiť deti 4.triedy za prítomnosti rodičov.

21.júna /utorok/ dopoludnia sa budú lúčiť deti 4. a 5.triedy so všetkými kamarátmi, pani učiteľkami, pani kuchárkami, pani upratovačkami. V tento deň dopoludnia bude pri tejto príležitosti aj detská diskotéka ,,juniáles" s ujom Ľubom.

22.júna /streda/ o 15.30hod. sa podľa počasia(buď v triede, alebo na šk.dvore) budú lúčiť deti 5.triedy za prítomnosti rodičov.

Celému kolektívu zamestnancov (učiteľkám, zamestnancom kuchyne, pani upratovačkám) týmto ĎAKUJEM za prípravu a realizáciu rozlúčkovej slávnosti.

PRAJEME VŠETKÝM DEŤOM ÚSPEŠNÝ ŠTART V NOVEJ ŽIVOTNEJ ETAPE,

NECH SA IM V ŠKOLE PÁČI A NECH SA IM DARÍ.

NECH VŽDY SPOMENÚ SI NÁS,

A KEĎ BUDÚ MAŤ CHVÍĽKU ČAS,

NECH KĽUDNE NAVŠTÍVIA NÁS.

• Účasť na protestnom zhromaždení

na základe vykonaného prieskumu, bude prevádzka školy dňa 15.06.2022 v obmedzenom režime t.z v prevádzke budú 2.triedy (na škole ostávajú len 2 pani učiteľky celý deň) pre deti, ktorých rodičia vyjadrili nevyhnutnú potrebu umiestnenia svojho dieťaťa v tento deň v MŠ.

Vedenie školy týmto ďakuje všetkým rodičom v mene všetkých zamestnancov, za ich ústretovosť, ochotu podporiť nás aj takýmto spôsobom v proteste, v ktorom ide predovšetkým o zabezpečenie čo najkvalitnejších podmienok na vzdelávanie, za ktorým stoja ľudia- UČITELIA, UPRATOVAČKY, KUCHÁRKY, bez ktorých školy nemôžu existovať.

ĎAKUJEME

• 6.ročník smetanovského behu

• Na každého kto sa záväzne prihlási čaká malý štartovací balíček - medaila, diplom+prekvapenie.

Pre viac informácii, alebo v prípade nejasnosti  sa zastavte za pani učiteľkou Alenou Kocanovou /3.trieda/ ktorú v tomto týždni (od 6.júna) zastihnete na pracovisku od 11:00hod.

• MDD

• Do nebies dnes správa letí,

že dnes majú sviatok deti.

Slniečko sa na nás smeje,

naše telá lúčmi hreje.

V srdciach veľa radosti,

vo vrecku samé dobroty.

Celý rok len veľa hier,

veľký úsmev z Vaších pier.

Už je koniec básničky,

veľa lásky detičky!! (zdroj Internet)

Dnešný výnimočný deň patril aj v našej škole DEŤOM, bez ktorých by tu ani škola nebola.

Nechýbala hudba, tanec, zábava a patričná oslava. Každé dieťa si v dnešný deň odnieslo aj milú pozornosť pri príležitosti ich sviatku,ktorú sponzorsky zabezpečila riaditeľka školy v spolupráci s vedúcou ŠJ, za čo sa patrí poďakovať dodávateľom potravín a ovocia do našej školy, za ich štedrosť a ochotu. K týmto darom prispelo aj OZ pri MŠ Smetanova, ktoré zakúpilo pre deti či už švihadlá- staršie dievčatá, alebo lopty-starší chlapci alebo CD s knihou- pre mladšie deti. Všetkým ešte raz ĎAKUJEME.